Hakkımızda

İNSANCIL SAHAF

İnsancıl Sahaf, 1994 yılından günümüze, önce Eskişehir’de yaşayan kitapseverlerin sonrasında kelepir kitap arayan tüm okuyucuların ilk aklına gelen mekân olmuştur. On beş yıldır okuyucuları kitapla buluşturmayı amaç edinmiş, kitaba ulaşmayı kolaylaştıracak alternatifler yaratmıştır.

1994 yılında Hoşnudiye Mahallesi’nde kitapseverlerle ilk kez buluşan İnsancıl, 1996 yılında İstiklal Mahallesi’nde, 2000 yılında Hoşnudiye Mahallesi’nde (su boyu), 2001 yılında dershaneler sokağında ve 2007 yılında İstiklal Mahallesi’nde kapılarını kitapseverler için sonuna kadar açmıştır.

İnsancıl Sahaf'ın kuruluş amacı; raflardaki ömrü çok kısa olan kitapları, depolardan çıkarıp okuyucuya daha uygun fiyata sunmaktır. Ayrıca sahaf olarak en önemli işlevlerimizden biri, okuyucularımızın arayıp da bulamadığı kitapları, elimize geçer geçmez yeni sahibine kavuşturmaktır.

İnternet sitemizin kuruluşuyla ulaştığımız okuyucu, kitapçı ve yayıncı sayısı her geçen gün artmaktadır. Bizimle aynı amacı güden kitapçı ve yayıncılarla daha çok okuyucuya, daha kısa zamanda ulaşmaya başardık.

Öyleyse şöyle söylemek yanlış olmayacaktır: Kitaplara, bizim aracılığımızla daha hızlı ve daha uygun fiyata ulaşabilirsiniz...